آیا با مهد و پیش دبستانی نونهالان آشنا هستید ؟ 


مهد و پيش دبستاني نونهالان، مهد تخصصی تقویت هوش هیجانی و با تاکید بر سلامت روان کودکان است. در این مرکز تلاش شده است با استفاده از متد هاي نوين آموزشي در دنيا، با اولويت قرار دادن مباني علمي آموزش در اين سنين و با همکاری مربیان با تحصیلات آکادمیک و با تجربه کار با کودکان خردسال، محيطي شاد و دلپذير و هماهنگ با اصول حاكم بر آموزشهای دوران كودكي فراهم شود. 
مهدکودک توسط مدیریت با سابقه سرکار خانم زرگران اداره می شود و برنامه ی تقویت هوش هیجانی کودکان، در دوره دكتري خانم دكتر سلطاني ، مسئول آموزش مربیان و كودكان در مهد و پیش دبستانی نونهالان، تهیه و تنظیم شده و اجرا می شود. 
هوش هيجاني شامل مهارتهايي از جمله: خود آگاهي، خود ابرازي، عزت نفس، خود شكوفايي، استقلال، همدلي، مسوليت پذيري، روابط بين فردي ، واقع گرايي، انعطاف پذيري، حل مساله، تحمل فشار رواني ، كنترل تكانه، خوش بيني و شادماني است.

طبق تحقيقاتي كه صورت گرفته آنچه كه موفقيت فرد را در زندگي آينده تضمين مي كند، هوش شناختي، يا IQ نيست بلكه موفقيت در آينده با هوش هيجاني يا EQ تا هشتاد درصد قابل دستيابي خواهد بود.
نتایج سنجش هوش هیجانی کودکان نونهالان در پایان برنامه، در دو آزمون با فاصله زمانی ۶ ماهه و ۹ماهه، بطور معناداری در مقایسه با کودکان مراکز دیگری که بعنوان گروه گواه این سنجش برای آنها اجرا شد، نمرات بالاتری را نشان داد. 
امیدواریم برنامه های مشابه در همه مراکز اجرا شود و همه کودکان و والدین متوجه اهمیت سلامت روان و مهارتهای لازم برای زندگی خوب شوند. 


با آرزوی شادی و موفقیت همه فرزندان ایران زمین